Zuppa di pomodori

Zuppa di Pomodori, veel meer Italiaans krijg je het niet. Voor de Italiaanse tomatensoep, Zuppa di pomodori, heeft u natuurlijk tomaten nodig. En dan bedoel ik echte tomaten en niet van die waterige meelballen van de plaatselijke supermarkt.

Voor deze soep heb je volle tomaten nodig met veel smaak en dan kom je al snel uit op de Roma tomaat. De Roma tomaat lijkt een beetje op de Pomodori maar is wat groter. Deze tomaat heeft veel vruchtvlees maar ook veel vrucht sap. En dat wil je hebben voor een lekker soep. Daarnaast zijn Roma tomaten ook een stuk zoeter als de “gewone” tomaat iets wat zeker ten goede komt aan de uiteindelijke soep.

Wat heb je nodig voor Zuppa di pomodori ?

  • Ongeveer een kilo Roma tomaten
  • 2 Uien
  • 3 Teentjes knoflook
  • Takje Rozemarijn
  • Vlees bouillon
  • Olijfolie
  • Peper
  • Zout

De bereiding

Begin met de tomaten ontvellen. Dit kan een priegel werkje zijn maar je maakt het jezelf een stuk makkelijker als je de tomaten eerst even insnijd en in kokend water legt. Als de tomaten ontveld zijn snijd je deze door en haal je de zaadlijsten inclusief zaadjes eruit. Snijd de tomaten in blokjes. Vervolgens hak je de uien en de knoflook fijn en deze fruit je even aan in een pan met een dikke bodem om verbranding van de knoflook te voorkomen. Als de knoflook begint te kleuren doe je de tomaten erbij. Draai het vuur laag en doe het takje rozemarijn erbij. Nu een deksel op de pan en ongeveer een uurtje op laag vuur laten pruttelen.

Als het goed is zul je zien dat de textuur van de soep is veranderd en dat de tomaten compleet opgelost zijn. Nu is het tijd om de bouillon erbij te doen en de soep af te maken op de gewenste dikte. Als je de soep op de gewenste dikte heb haal je het takje rozemarijn uit de soep. Om de soep een mooie gladde textuur te geven halen we nog even een staafmixer door de soep of we passeren de soep door een zeef. Breng de soep op smaak met zout en peper.

Bij opdienen schenk je nog een scheut olijfolie over de soep en garneer je de soep eventueel met een beetje fijngehakte Rucola of een blaadje Basilicum

Buon Apetito

Meer Italiaanse soepen vind u hier

  • Triangle Keukenschaar van roestvrij staal

    Triangle Keukenschaar van roestvrij staal

    19.95
    Bestellen
  • Triangle Pizzasnijder 12 cm RVS

    Triangle Pizzasnijder 12 cm RVS

    25.95
    Bestellen
  • Triangle Zeef 15cm

    Triangle Zeef 15cm

    15.95
    Bestellen
  • Triangle Spies degen voor grill en oven 27cm

    Triangle Spies degen voor grill en oven 27cm

    10.95
    Bestellen
  • Triangle Spies lelie voor grill en oven 25cm

    Triangle Spies lelie voor grill en oven 25cm

    9.95
    Bestellen
  • Triangle Mandoline met roestvrijstalen mes en geleider

    Triangle Mandoline met roestvrijstalen mes en geleider

    44.95
    Bestellen
  • Triangle Keukentang van roestvrij staal 24 cm

    Triangle Keukentang van roestvrij staal 24 cm

    8.95
    Bestellen
  • Triangle Juliënnesnijder extra fijn van roestvrij staal

    Triangle Juliënnesnijder extra fijn van roestvrij staal

    10.99
    Bestellen
  • Aanbieding! Wijnpakket San Tanaro

    Wijnpakket San Tanaro

    47.49
    Bestellen
  • Lu Beddu Nero d'Avola Appassimento Sicilia

    Lu Beddu Nero d'Avola Appassimento Sicilia

    9.98
    Bestellen
  • Aanbieding! AUT von Waldschütz Rosé

    AUT von Waldschütz Rosé

    8.99
    Bestellen
  • Aanbieding! Jeffrey's Bay Sauvignon Blanc Probeerpakket (3 flessen)

    Jeffrey's Bay Sauvignon Blanc Probeerpakket (3 flessen)

    34.99
    Bestellen

2 Replies to “Zuppa di pomodori – Italiaanse Tomatensoep”

Comments are closed.