Cannelloni a la Sorrentina

Cannelloni a la Sorrentina of Cannelloni uit Sorrentina is een echte smaak explosie afkomstig uit de Campagnia streek in Zuid Italië. De Cannelloni zelf is een pasta soort die is gevormd als een dikke koker. Er zijn verschillende manieren om Cannelloni te bereiden.

Zo kan je natuurlijk kant en klare gedroogde Cannelloni kopen maar je kan Cannelloni ook heel simpel zelf maken van lasagne vellen. Deze laatste gaan we gebruiken in dit recept en die gaan we vullen met een frisse tomatenvulling met als resultaat een heerlijk zomers gerecht.

Wat heb je nodig Cannelloni a la Sorrentina

Berekend op 4 personen

  • 4 eetlepels olijfolie
  • 1 klein ui
  • 900 gram ontvelde pomodori in stukjes gesneden
  • 2 tenen knoflook geperst
  • 1 grote handvol verse basilicum blaadjes
  • 250 milliliter groentebouillon
  • 250 milliliter droge witte wijn
  • 2 eetlepels gedroogde tomaten pasta
  • ½ theelepel suiker
  • 16 – 18 verse of gedroogde lasagne vellen
  • 250 gram Ricotta
  • 130 gram Mozzarella uitgelekt en in blokjes gesneden
  • 8 ansjofilets in olie in de lengte gehalveerd
  • 50 gram vers geraspte Parmezaanse kaas
  • Gemalen zwarte peper
  • Zout

De bereiding

Neem een middelgrote steelpan en verhit daar de olie in en fruit de uitjes aan tot die zacht zijn. Roer nu de tomaten er door samen met de knoflook en de helft van de basilicum blaadjes fijngehakt. Breng het geheel op smaak met wat zout en peper naar smaak en verhit alles op een matig tot hoog vuur voor ongeveer 5 minuten.

Als dit zover klaar is haal je de helft van de tomaten mix uit de pan en doet deze in een kom waar hij kan afkoelen.

Roer vervolgens de groente bouillon, de gedroogde tomatenpasta en de suiker door het nog hete mengsel in de pan. Laat dit geheel zachtjes door koken voor een minuut of 20 terwijl u het af en toe even door roert.

Neem intussen een grote pan en breng hier in ruim water aan de kook. Als het water kookt voegt u een klein beetje zout toe. Doe nu de lasagne vellen erbij en kook deze volgens de gebruiksaanwijzing op de verpakking. Als de lasagne vellen klaar zijn giet u deze af en legt u ze los van elkaar plat op een schone theedoek.

Nu is het tijd om de oven aan te zetten en voor te verwamen op 190° C. Neem nu de Ricotta en de Mozzarella en meng dit door het inmiddels afgekoelde mengsel in de kom. Roer hier de rest van de fijn gehakte basilicum blaadjes door heen en breng ook dit op smaak met wat zout en peper.

Neem nu een Lasagne vel en bestrijk het met een beetje van het mengsel uit de kom. Leg nu in de breedte er een ansjovis filet bovenop en rol het Lasagne vel op beginnend bij de kant waar de ansjovis ligt waardoor deze uiteindelijk in het midden ven de rol eindigt.

Als alle vellen zijn opgerold gaan we de saus pureren in een keukenmachine of blender(kan ook met staafmixer). Schep nu een beetje van de saus in een grote ovenschaal zodat deze de bodem bedekt. Leg de Cannelloni hier in met de naad omlaag netjes naast elkaar en schep hier de rest van de saus overheen.

Bestrooi nu het geheel met de Parmezaanse kaas en zet het gerecht in de oven voor ongeveer 20 minuten. De Cannelloni is klaar als de bovenkant goudbruin is en bubbelt. Dien de Cannelloni heet op en garneer het geheel met Basilicum blaadjes.

Buon Apetito – Eet smakelijk

Meer Cannelloni recepten vind u hier

  • Triangle 1946 Spatel exta flexibel roestvrijstaal

    Triangle 1946 Spatel exta flexibel roestvrijstaal

    19.95
    Bestellen
  • Triangle Kruidenschaar in doos

    Triangle Kruidenschaar in doos

    19.95
    Bestellen
  • Triangle Saladetang 28cm lang van roestvrij staal

    Triangle Saladetang 28cm lang van roestvrij staal

    14.99
    Bestellen
  • Triangle FinalTouch Pinspoon pincet met lepel

    Triangle FinalTouch Pinspoon pincet met lepel

    14.49
    Bestellen
  • Triangle Pincet met knik multifunctioneel roestvrij 35cm

    Triangle Pincet met knik multifunctioneel roestvrij 35cm

    14.95
    Bestellen
  • Triangle 1946 Schuimspaan met grove maas roestvrijstaal

    Triangle 1946 Schuimspaan met grove maas roestvrijstaal

    19.95
    Bestellen
  • Triangle Vleespincet 35cm met siliconen dopjes

    Triangle Vleespincet 35cm met siliconen dopjes

    17.95
    Bestellen
  • Triangle Essential Gevogelteschaar 10 cm vezelversterkt

    Triangle Essential Gevogelteschaar 10 cm vezelversterkt polyamide heft

    29.95
    Bestellen
  • Aanbieding! Twee keer Dries Wijnpakket

    Twee keer Dries Wijnpakket

    47.99
    Bestellen
  • Aanbieding! Wijnpakket Picadora Sauvignon Blanc & Merlot

    Wijnpakket Picadora Sauvignon Blanc & Merlot

    34.99
    Bestellen
  • Aanbieding! Villa de Adnos Rosado

    Villa de Adnos Rosado

    4.99
    Bestellen
  • Caballo de Oro Reserva

    Caballo de Oro Reserva

    7.98
    Bestellen